Pilon Tabela Nedir?

Sıklıkla totem tabela ile karşılan pilon tabela çeşitleri yekpare şekilde yere monte edilerek hazırlanan tabelalardır. Genellikle kalabalık ve çok karışık alanlarda kullanılan bu tabelalar üzerlerinde birden fazla yerin ya da firmanın ismi yer alır. Bu tabelalar özellikle yön bulmada yardımcı olurlar.
Çift taraflı da kullanılabilen bu tabelalar genellikle dış mekanlardaki tabela kullanımında tercih edilir. Üretim malzemesi olarak krom ya da paslanmaz çelik kullanılması da onu uzun ömürlü ve dayanıklı hale getirir.

Pilon Tabelada Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Pilon tabela çeşitleri sıklıkla dış mekân tabela talepleri için kullanıldığından hava koşullarına dayanması önemlidir. Hava şartlarının aşındırmasından etkilenmemesi gereklidir.
Sağlam ve dayanıklı olmalıdır. Bu sebeple kullanılacak malzemenin kalitesine dikkat edilmelidir.

Monte edilecek yerin durumuna dikkat edilmelidir. Bu tabelalar bir kere yapıldıktan sonra sıklıkla değiştirilmediği için yeri çok önemlidir. Belirli zaman sonra önünün kapanmaması veya zarar görmeyecek yerde olması gereklidir.
Pilon tabela tasarımı ile dikkat çekici olmalıdır. Genellikle yön bulmada veya bir firmanın girişini göstermede kullanıldığı için tasarımı ve dizaynı önem kazanmaktadır.